Song Titles revaled for Festivali i Këngës 54
Song Titles revealed for Festivali i Këngës 54

Yesterday we announced that RTSH had announced the acts participating in Festivali i Këngës 54, which will take place in December. The song titles have now been revealed:

 1. Egert Pano – Mos ik
 2. Eneda Tarifa – Përrallë
 3. Revolt Klan – Dashurinë s’e gjejmë dot
 4. Kozma Dushi – Një kafe
 5. Enxhi Nasufi – Infinit
 6. Florent Abrashi – Të ndjek çdo hap
 7. Dilan Reka – Buzëqesh
 8. Evans Rama – Flakë
 9. Sigi Bastri – Engjëll i lirë
 10. Simbol – Artiste
 11. Lindi Islami – Për një mrekulli
 12. Egzon Pireci – Triumf
 13. Aslajdon Zaimaj – Merrmë që sot
 14. Nilsa Hysi – Asaj
 15. Jozefina Simoni – Një det me ty
 16. Genc Tukiçi – Sa të dashuroj
 17. Erga Halilaj – Monolog
 18. Teuta Kurti – Në sytë e mi
 19. Klodian Kaçani & Rezarta Smaja – Dashuri në përjetësi
 20. Luiz Ejlli – Pa mbarim
 21. Renis Gjoka – Ato që s’ti them dot
 22. Besa Krasniqi – Liroje zemrën
 23. Flaka Krelani – S’je për mua
 24. Andi Tanko – Dielli vazhdon të më ngrohë
 25. Edea Demaliaj – Era
 26. Adrian Lulgjuraj – Jeto dhe ëndërro
 27. Kristi Popa – Ajo çfarë ndjej
 28. Voltan Prodani – Dëgjoje këngën o Atë
 29. Klajdi Musabelli – Ndodh edhe kështu
 30. Niku & Entela Zhula – Muza

The semi finals will be held on the 25th and 26th of December, followed by the final on the 27th of December.

Load More Related Articles
Load More By Romeo Lewis
Load More In 2016

Leave a Reply

Check Also

Golden Boy: Brendan Murray to Judge’s Houses! The latest X Factor roundup

[AdSense-B] So, with the 2018 edition of The X Factor UK well underway we have had three E…