Contact us

Govorimo HRVATSKI!

SRBIJA

Banned
Joined
March 3, 2013
Posts
4,459
Genijalna serija , kod nas je bas davno bila, ali skoro sam uhvatio na :ba: televiziji da opet ide. :lol:
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,884
ja nisam nikad gledala al ja tak i tak ne gledam nijednu seriju pa ono..:lol:

u biti skoro uopće ne gledam tv xthink
 

vatroslav_cro

Active member
Joined
October 10, 2009
Posts
2,096
Location
Croatia/ Kroatien/ Croatie/ Croacia/ Croazia/ Hrva

SRBIJA

Banned
Joined
March 3, 2013
Posts
4,459
Danas baš u skoli pričasmo nešto vezano za složene predikate, imaju dva oblika: oblik da + glagol ( hoću da radim) i oblik glagol + infnitiv (hocu raditi) i 'ladno ustaje lik u fazonu ne, ne, sa infinitivom je hrvatski oblik. O debila. :lol: Kod nas jeste učestaliji oblik sa da ali je ovaj drugi potpuno ispravan. Je l vi koristite oblik sa da+glagol inace?
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,884
standardni hrvatski je "hoću raditi".
u mojoj okolini, ni kroz školovanje ni na poslu, nitko ne koristi "da"+inf.
i to ne samo tu u zg-u (kajkavski definitivno nema toga), nema ni u drugim narječjima xshrug

ugl, lik je fulao, "da"+inf nije hrvatski, obrnuto je xrofl2
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,884
nema prijenosa polufinala :?

trenutno je u rasporedu samo finale. izgleda da bi trebali bit sretni i s time, kajaznam xshrug
 

kopachka

Well-known member
Joined
March 21, 2010
Posts
6,690
Location
Gvozd, Croatia
Ionako sam u jbnom Zagrebu tijekom tjedna, pa cu ionako gledati u stud. domu na nekom livestreamu, a kad dodem doma u subotu, onda finale na TV-u :D
 

Luki

Well-known member
Joined
March 6, 2011
Posts
15,062
Location
Zagreb
Ionako sam u jbnom Zagrebu tijekom tjedna, pa cu ionako gledati u stud. domu na nekom livestreamu, a kad dodem doma u subotu, onda finale na TV-u :D

Ajooj :/ Mene ti naši studentski domovi čine klaustrofobičnim... Rekao bih da se suosjećam ali zapravo ne znam kako je. :/
Živcira me ovo kaj ne prenose polufinala, nadam se da imam RTS ili RTV SLO pa da barem na tom gledam. Na kompjuteru mi je tako nekako bzvz, doduše tako sam gledao 2012 naše polufinale i jedina pozitivna stvar oko toga je kaj nema Duška u pozadini. :'D:'D:'D
 

Milos-BC

Well-known member
Joined
September 28, 2009
Posts
12,449
Location
Serbia
Prenosi RTS i polufinala i finale.
 

Kate77

Member
Joined
March 9, 2012
Posts
76
Pozdrav svima,ja sam inače stariji član foruma,ali nije me dugo bilo :) Zanima me dali netko od hrvatskih fanova ovdje ide u Beč ove godine ?:)
 

PamSwynford

Active member
Joined
January 5, 2014
Posts
1,485
Location
Croatia
Bok, idem ja. :D Neću tek tako ispustiti priliku kad je već tako blizu. Inače, sve najbolje za 2015. godinu!
 

HarryUK

Veteran
Joined
April 12, 2014
Posts
3,737
Location
London
Hajde da oživimo ovu temu! Kako steh?

(Sorry if it's piss poor - I literally converse with my Croatian friend mainly on the phone - I'm a better speaker!!!)
 
Top Bottom