Contact us

Μιλάμε Ελληνικά - It's all Greek to me!

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Εννοείται, αλλά πρώτα πρέπει να με περιμένει! :ROFLMAO:

Το «Παραλύω» εδώ προκαλεί καρδιακή προσβολή. Και πάλι με κοιτάει η Αννούλα xblush
 

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
Ένεκα της ημέρας των εκλογών...

 

Citelis

Well-known member
Joined
March 18, 2016
Posts
8,236
Location
Athens
Το τσίρκο του Συριζα τελείωσε πλέον. Πρέπει να βρεθεί μια κανονική αντιπολίτευση στη χώρα γιατί ο άλλος με 40% θα κάνει ότι θέλει πλέον.
 

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
Το τσίρκο του ΣΥΡΙΖΑ τελείωσε και οι εγκληματίες της ΝΔ κυβερνούν. Makes sense για αυτή τη χώρα ηλίθιων.

Με το ποσοστό αυτό θα κάνει ο,τι θέλει έτσι κι αλλιώς. Δεν είχαν καν βγει τελειωτικά αποτελέσματα και είχαμε τον Άδωνι να ανακοινώνει τα πλάνα τους για αναθεώρηση του άρθρου 16 του Σ.
 

Citelis

Well-known member
Joined
March 18, 2016
Posts
8,236
Location
Athens
Ένα κομμάτι των ψηφοφόρων που ψήφισαν ΝΔ την ψήφισε διότι δεν έβλεπε ρεαλιστική εναλλακτική. Σε αυτό μεγάλο ρόλο παίζει ακριβώς η αδυναμία του ΣΥΡΙΖΑ να φανεί ως σοβαρή αντιπολίτευση και άρα σοβαρή εναλλακτική λύση για κυβέρνηση.
Η εικόνα που εκπέμπει ο ΣΥΡΙΖΑ είναι εικόνα διάλυσης και τσίρκου καιρό τώρα με τα αυτογκόλ να διαδέχονται το ένα το άλλο. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα χρειάζεται η ανάπτυξη ενός προοδευτικού μεν, αλλά πιο κεντρόου δε, πόλου καθώς η τελείως αριστερίστικη λογική αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο και αυτό φαίνεται και στα ποσοστά του Μέρα25.
 

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
Και ποιος θα το εκφράσει; ο Ανδρουλάκης; αμφιβάλλω. Μακάρι, πάντως, να συμβεί. Είναι πάρα πολυ ανησυχητικό να μην υπάρχει έλεγχος σε ΄έναν τόσο ισχυρό Πρωθυπουργό.
 

Citelis

Well-known member
Joined
March 18, 2016
Posts
8,236
Location
Athens
Ναι δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί ακόμα να πάνε από τον ΣΥΡΙΖΑ στο ΠΑΣΟΚ και άλλωστε αν το ΠΑΣΟΚ είχε προοπτική να γίνει ισχυρή κεντροαριστερή αντιπολίτευση θα έπρεπε να τραβήξει και κεντρώους που είναι στη ΝΔ κάτι που δεν φαίνεται να έγινε.
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Εγώ σαν ξένη δεν ανακατεύομαι αλλά σας εύχομαι να έχετε μια καλή κυβέρνηση (ε αυτό μπορώ να το πω πιστεύω). Να μην καταντήσετε όπως εμείς… δυστυχώς κάθε υπερβολή οδηγεί σε άβυσσο, τόσο ο κομμουνισμός όσο και η ακροδεξιά.
Τις ζήσαμε και τις 2 εμείς οι Πολωνοί.
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Γειααα από την Αθήνα! Ηρθα 25/06 αλλά σχεδόν αμέσως, 27/06 έφυγα για Λάρνακα και γύρισα χτες, δηλαδή σήμερα στις 3:00 (2,5 ώρες καθυστέρηση... o_O) ακριβώς μπήκα στο σπίτι.
Ετρεξα τα τελευταία 400μ στην Πατησίων αλλά όπως βλέπετε, είμαι εδώ μαζί σας χαχα. :ROFLMAO:
 

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
Α, καλώς μας ήρθες! ελπίζω να περάσεις καλά στις διακοπές σου εδώ και αυτό το καλοκαίρι. :D Εγώ είμαι ομοίως σε ολιγοήμερη απόδραση στην Κεφαλονιά. Θα επιστρέψω Κυριακή, χεχε!

Πώς ήταν η Κύπρος;
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Αυτό το καλοκαίρι θα είναι ακόμη πιο όμορφο από το περσινό, και το ξέρεις πολύ καλά γιατί. ;)
Η Κύπρος τέλεια, αλλά κάθε φορά που έβγαινα στις Φοινικούδες, έλιωνε όλο το μεικαπ μου :ROFLMAO:
Ζέστη που δεν αντέχεται, σαν να ήμουν μέσα σε έναν φούρνο. Πρόλαβα να κάνω βόλτες σε όλη τη Λάρνακα και έφτασα και στο χωριό Πύλα στη Νεκρή Ζώνη, πήγα επίσης Λευκωσία, αλλά στην πρωτεύουσα δεν πρόλαβα να κάνω πολλά. Κάποια στιγμή πρέπει να γυρίσω τον χειμώνα για πιο εμβαθυμένη επίσκεψη.
Στις 22/07 όταν θα πάω στην Αννα στη Λεμεσό, θα δω και τη Λεμεσό και την Πάφο.

Σε μία εβδομάδα ακριβώς θα είναι η πρώτη μου ευκαιρία να γνωρίσω επιτέλους ΚΑΙ τον Καρβέλα. :cool:
 
Last edited:

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
Σε μία εβδομάδα ακριβώς θα είναι η πρώτη μου ευκαιρία να γνωρίσω επιτέλους ΚΑΙ τον Καρβέλα. :cool:

Εντάξει, αυτό δεν θέλει απλώς μια φωτογραφία, αλλά ολόκληρο άλμπουμ. Μη με απογοητεύσεις! :mrgreen:
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Μακάρι να τα καταφέρω όμως...
Αλλά αν γίνει θα προσπαθήσω να μην σε απογοητεύσω. :mrgreen:
 

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
Μακάρι να τα καταφέρω όμως...
Αλλά αν γίνει θα προσπαθήσω να μην σε απογοητεύσω. :mrgreen:

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι μάλλον δεν θα θέλει φωτογραφίες. Επίσης, το γνωρίζεις καλά ότι είναι...εκκεντρικός να το πω; για τα σίδερα να το πω; οπότε αν πει και καμιά χαζομάρα μη δώσεις σημασία. Καρβέλας είναι αυτός! :mrgreen:
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Εγώ από ανθρώπους που είναι πιο κοντά του έχω ακούσει άλλα. Οτι είναι μόνο η δημόσια εικόνα του Καρβέλα αυτή που γνωρίζουμε. Και όχι, θέλει φωτογραφίες, έχω δει φωτογραφίες με φανς.

DM δες
 
Last edited:

Nicholas123

Well-known member
Joined
February 7, 2013
Posts
8,568
Location
Athens & Kordavian Islands
@lilka αν σ' αρέσουν οι ελληνικές σειρές που είναι εποχής έρχονται το Σεπτέμβριο 2 σειράρες (τουλάχιστον, έτσι δείχνουν). Η μιά διαδραματίζεται στην προεπαναστατική Ελλάδα.


 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Σ’ευχαριστώ πολύ!
Όσο για τον Καρβέλα, τελικά δεν έγινε τίποτα, οι σεκιουριτι έδιωχναν όλους, αλλά τέτοια πράγματα συμβαίνουν σε μεγάλες συναυλίες. Η συναυλία στη Θεσσαλονίκη αναβλήθηκε (17/09). Άλλη φορά. Ελπίζω να έρθει κάποτε στο Hotel Ermou. ;) Στο Θέατρο Πέτρας δεν μπορούσα να δω ούτε την Άννα αλλά ξέρει ότι ήμουν (με είδε από τη σκηνή) και έκανε ρεποστ κάποια στορυ μου.
Μετράει όμως το κάτι άλλο. Βρέθηκα παρούσα ανάμεσα σε 20.000 κόσμο στη μεγάλη γιορτή των 50 χρόνων καριέρας ενός αληθινού θρύλου. Άκουσα την Άννα να τραγουδάει με τον Καρβέλα και τους είδα κιόλας να φιλιούνται. :p
Όταν ερμήνευσε το «Everything» δεν άντεξα και έκλαψα από βαθιά συγκίνηση. Πριν από 17 χρόνια αυτό το τραγούδι με «ταξίδεψε» εξ αποστάσεως στην Ελλάδα. Σήμερα, εν έτει 2023 η γυναίκα που θαυμάζω από το 2006 σαν κάτι άπιαστο με ξέρει και με θυμάται (ίσως και συμπαθεί) και είχα την ευκαιρία να ακούσω το τραγούδι ζωντανά.

Από σήμερα μέχρι την Κυριακή είμαι στη Ρόδο για την εμφάνιση της Άννας σε ένα νυχτερινό κέντρο.
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
Στη Ρόδο ήμουν αρκετά μακριά σλλά ανεβήκαμε με τη φίλη μου σε καρέκλες και μόλις με είδε η Άννα, άκουσα από τη σκηνή «Γεια σου Ναταλία!»
Μόλις επέστρεψα στην Αθήνα από τη Λεμεσό. Εκεί όταν κατάφερα να πλησιάσω τη σκηνή (ήταν ένα event με τραπεζια vip μπροστά), άκουσα «Γεια σου Ναταλία! Μέχρι εδώ έφτασε το κορίτσι μου!»
Πεθαίνω. :eek: :ROFLMAO:
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,852
Location
Athens, Greece
@CypriotGirl Γεια, μήπως ξέρεις αν υπάρχει τρόπος να πάω Λάρνακα με λεωφορείο από την Πάφο μετα τις 20:00 στις 29/09 (Παρασκευή); Είναι δυνατόν να μην υπάρχει σύνδεση τέτοια ώρα; :cry:
 

CypriotGirl

Veteran
Joined
March 3, 2011
Posts
30,128
Location
Cyprus / Oussou Empire
@CypriotGirl Γεια, μήπως ξέρεις αν υπάρχει τρόπος να πάω Λάρνακα με λεωφορείο από την Πάφο μετα τις 20:00 στις 29/09 (Παρασκευή); Είναι δυνατόν να μην υπάρχει σύνδεση τέτοια ώρα; :cry:
Γεια! Δεν είχα πάρει ειδοποίηση για αυτό το mention και τώρα μόλις το είδα τυχαία. Πίστεψέ με δεν έχω την παραμικρή ιδέα για τα λεωφορεία στην Κύπρο. :oops:
 
Top Bottom