Contact us

Napierdalamy po polsku

simonPL

Member
Eurowizja 2003 to moje pierwsza Eurowizja, ale zdecydowanie ze względu na t.A.T.u. (avatar :cool: ) Nawet wysłałem SMS-a.
Wtedy finał oglądało z 10 milionów ludzi u nas, nawet TVN miał to reality-show z Wiśniewskim i był program na żywo, gdzie Urbański siedział przy telewizorze, na którym leciało TVP1 xD
Na forum media2.pl są tacy zapaleńcy, którzy w temacie o Szansie na sukces informują, że dzwonili nawet do producentki programu z pytaniami, dzięki czemu znalazłem odpowiedź na tę nurtującą kwestię, co do piosenek. Wykonawca może zgłosić się ze swoją, ale ostatecznie to producenci wybierają materiał na finał, więc jak przyjdzie ktoś z utworem, który im się spodoba to ma szansę śpiewać swoje, ale generalnie to będą jakieś piosenki przygotowane. Zwycięzca otrzyma kontrakt z Universalem (chyba że będzie miał już jakiś swój).

Jestem pozytywnie nastawiony co do tego formatu. Mam nadzieję, że finałowe piosenki będą na poziomie "Superhero", a pan reżyser występów nauczył się dużo robiąc JESC.

lilka

Active member
Brzmi to całkiem sensownie, może będzie się dało wysłuchać do końca więcej niż jednej piosenki? :ROFLMAO:

polunited

Member
Mogli już zrobić osobny format, gdzie w odcinkach na żywo śpiewane byłby tylko piosenki z ESC i co tydzień ktoś by odpadał. Wtedy można by było poznać kogoś umiejętności, a tak na scenie wielkości metra kwadratowego, to tak trochę lipa. Inaczej człowiek się sprzedaje na małej scenie, a inaczej na dużej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Lepszy taki pomysł niż żaden.

lilka

Active member
A wiadomo już, kto będzie pisał te wszystkie piosenki na Eurowizję?

blue00eyes

Active member
Mnie akurat podoba się, że to nie jest jakiś nowy format, tylko coś znanego i z tradycjami i też nie kojarzy się z Eurowizją.
Wolę scenę 1m x 1m niż korytarz TVP no i jeśli ktoś sobie nie radzi na takiej małej scence to na Eurowizję niech nie jedzie. Cleo jakoś dała radę w Rydze na badziewnym pre-party i potem na ESC to wiadomo.

Jedyne co może mi przeszkadzać to to, że odcinek zwykle wygrywa osoba, która wylosowała największy hit, poza tym jakieś koneksje też wpływają na wynik - nie zdziwię się, jeśli Kasia Dereń trafi do odcinka z Gromee'm i wygra, albo Szemplińską popchnie do finału Szpak.

Gdzieś wyczytałam plotkę, że można zgłosić swoją piosenkę, jeśli się nie spodoba to TVP narzuca repertuar. Pewnie Kumór i Lanberry będą zamieszani, liczę że Gromee coś podeśle.

polunited

Member
Maha Hajzi też bierze udział...
Do dzisiaj się zastanawiam jakim cudem ten jej "Błysk" grają tyle w radiu. Na zachodzie jakby usłyszeli taką miałką piosenkę, to by wyśmiali. No ale takie rzeczy tylko w Polsce

blue00eyes

Active member
Jest Hajzi, jest i Suzan.. :ROFLMAO: Szemplińska jest i tak myślę, że może wygrać... ta Kazadi ok, z facetów nikt ciekawy. Trochę amatorów do zapełnienia.
Stashka :oops: lol pamiętacie?

Dobra, bez Kazadi whatever.. A już się napaliłam na Jagnę z Rancza

Last edited:

polunited

Member
Dziś o 15:15 przypomniałem sobie dlaczego format "Szansy na Sukces" jest beznadziejny. Narzuć komuś piosenki i obejrzysz marny konkurs karaoke. Ta co wygrała jedyna zaprezentowała się na 5. Chociaż i tak jej nie widzę na Eurowizji.

simonPL

Member
Ja oglądanie SnS w ogóle odpuszczam.

Sam finał też w sumie w 100 proc. nie pokaże nam utworu, chyba że zostanie audio wydane bardzo prędko - oceniam po wykonaniu finałowym "Superhero": w innej aranżacji, z instrumentami na żywo... Średnio to się miało do ostatecznego produktu, chociaż oczywiście już coś mogło pokazać. Więc podobnie jak @blue00eyes liczę na dobry utwór zaśpiewany przez kogoś kto śpiewać umie i fajnie wypadnie na scenie. Zwyciężczyni pierwszego odcinka jest może i dobra na scenie Szansy, ale trudno mi sobie ją wyobrazić jakoś w dużym show. Niestety prowincjonalność tego formatu zabija moje zainteresowanie i może zniekształca ocenę :p

BTW, na forum Satkurier.pl ktoś napisał, ze "Superhero" emitowane jest przez międzynarodowe muzyczne MTV Live HD. :)

polunited

Member
Jedyny plus tego jest taki, że jest jakiś miesiąc na dopasowanie piosenki do artysty. Ta z pierwszego semi na bank dostanie balladę :D

Top Bottom