Contact us

Napierdalamy po polsku

simonPL

Member
Joined
April 28, 2014
Posts
922
Eurowizja 2003 to moje pierwsza Eurowizja, ale zdecydowanie ze względu na t.A.T.u. (avatar :cool: ) Nawet wysłałem SMS-a.
Wtedy finał oglądało z 10 milionów ludzi u nas, nawet TVN miał to reality-show z Wiśniewskim i był program na żywo, gdzie Urbański siedział przy telewizorze, na którym leciało TVP1 xD
Na forum media2.pl są tacy zapaleńcy, którzy w temacie o Szansie na sukces informują, że dzwonili nawet do producentki programu z pytaniami, dzięki czemu znalazłem odpowiedź na tę nurtującą kwestię, co do piosenek. Wykonawca może zgłosić się ze swoją, ale ostatecznie to producenci wybierają materiał na finał, więc jak przyjdzie ktoś z utworem, który im się spodoba to ma szansę śpiewać swoje, ale generalnie to będą jakieś piosenki przygotowane. Zwycięzca otrzyma kontrakt z Universalem (chyba że będzie miał już jakiś swój).

Jestem pozytywnie nastawiony co do tego formatu. Mam nadzieję, że finałowe piosenki będą na poziomie "Superhero", a pan reżyser występów nauczył się dużo robiąc JESC.
 

lilka

Active member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,140
Location
Poland
Brzmi to całkiem sensownie, może będzie się dało wysłuchać do końca więcej niż jednej piosenki? :ROFLMAO:
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
427
Location
Toruń
Mogli już zrobić osobny format, gdzie w odcinkach na żywo śpiewane byłby tylko piosenki z ESC i co tydzień ktoś by odpadał. Wtedy można by było poznać kogoś umiejętności, a tak na scenie wielkości metra kwadratowego, to tak trochę lipa. Inaczej człowiek się sprzedaje na małej scenie, a inaczej na dużej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Lepszy taki pomysł niż żaden.
 

lilka

Active member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,140
Location
Poland
A wiadomo już, kto będzie pisał te wszystkie piosenki na Eurowizję?
 

blue00eyes

Active member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,227
Location
Polska
Mnie akurat podoba się, że to nie jest jakiś nowy format, tylko coś znanego i z tradycjami i też nie kojarzy się z Eurowizją.
Wolę scenę 1m x 1m niż korytarz TVP no i jeśli ktoś sobie nie radzi na takiej małej scence to na Eurowizję niech nie jedzie. Cleo jakoś dała radę w Rydze na badziewnym pre-party i potem na ESC to wiadomo.

Jedyne co może mi przeszkadzać to to, że odcinek zwykle wygrywa osoba, która wylosowała największy hit, poza tym jakieś koneksje też wpływają na wynik - nie zdziwię się, jeśli Kasia Dereń trafi do odcinka z Gromee'm i wygra, albo Szemplińską popchnie do finału Szpak.

Gdzieś wyczytałam plotkę, że można zgłosić swoją piosenkę, jeśli się nie spodoba to TVP narzuca repertuar. Pewnie Kumór i Lanberry będą zamieszani, liczę że Gromee coś podeśle.
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
427
Location
Toruń
Maha Hajzi też bierze udział...
Do dzisiaj się zastanawiam jakim cudem ten jej "Błysk" grają tyle w radiu. Na zachodzie jakby usłyszeli taką miałką piosenkę, to by wyśmiali. No ale takie rzeczy tylko w Polsce
 

blue00eyes

Active member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,227
Location
Polska
Jest Hajzi, jest i Suzan.. :ROFLMAO: Szemplińska jest i tak myślę, że może wygrać... ta Kazadi ok, z facetów nikt ciekawy. Trochę amatorów do zapełnienia.
Stashka :oops: lol pamiętacie?


Dobra, bez Kazadi whatever.. A już się napaliłam na Jagnę z Rancza
 
Last edited:

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
427
Location
Toruń
Dziś o 15:15 przypomniałem sobie dlaczego format "Szansy na Sukces" jest beznadziejny. Narzuć komuś piosenki i obejrzysz marny konkurs karaoke. Ta co wygrała jedyna zaprezentowała się na 5. Chociaż i tak jej nie widzę na Eurowizji.
 

simonPL

Member
Joined
April 28, 2014
Posts
922
Ja oglądanie SnS w ogóle odpuszczam.

Sam finał też w sumie w 100 proc. nie pokaże nam utworu, chyba że zostanie audio wydane bardzo prędko - oceniam po wykonaniu finałowym "Superhero": w innej aranżacji, z instrumentami na żywo... Średnio to się miało do ostatecznego produktu, chociaż oczywiście już coś mogło pokazać. Więc podobnie jak @blue00eyes liczę na dobry utwór zaśpiewany przez kogoś kto śpiewać umie i fajnie wypadnie na scenie. Zwyciężczyni pierwszego odcinka jest może i dobra na scenie Szansy, ale trudno mi sobie ją wyobrazić jakoś w dużym show. Niestety prowincjonalność tego formatu zabija moje zainteresowanie i może zniekształca ocenę :p

BTW, na forum Satkurier.pl ktoś napisał, ze "Superhero" emitowane jest przez międzynarodowe muzyczne MTV Live HD. :)
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
427
Location
Toruń
Jedyny plus tego jest taki, że jest jakiś miesiąc na dopasowanie piosenki do artysty. Ta z pierwszego semi na bank dostanie balladę :D
 
Top Bottom