Contact us

Napierdalamy po polsku

blue00eyes

Well-known member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,624
Location
Polska
Dla mnie Jamala była idealna na drugie miejsce. A wybierajac pomiędzy :au: a :ru: z dwojga złego zdecydowanie wolę Rosję. Kto tam jeszcze był.. :bg: - nie byłabym zła, gdyby Poli wygrala. To juz za nami ehh.

Ogólnie ESC'19 oceniam super. Półfinały byly słabe, szczegolnie pod względem prowadzących, czułam momentami że to nie jest show muzyczne a święto LGBT. Finał był ciekawy, podawanie punktów nawet nie tak tragiczne jak sobie wyobrażałam, ale robione pod Szwedów, bo oni zawsze są na górze po głosowaniu jury i będą miali co roku to oczekiwanie w napięciu.

Jeszcze wracając do Tulii, uwazam że wyciągnięte zostało maksimum. 60 od jury i 60 telewidzów patrząc na to jak nieprzystępna dla przeciętnego widza była piosenka i jak brzydki (szczerze) byl nasz występ w TV, to duży sukces. Myślę że TVP powinno kontynuować wybory wewnętrzne i wybrac cos bardziej nowoczesnego, błagam, o ile ktoś cos takiego zgłosi.

Porównujac Gromeego i Darude, dalismy radę z tym EDM :D
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Tel Aviv chce uchodzić za stolicę LGBT, więc duża ilość takich wątków mnie nie dziwi. Druga sprawa jest taka, że cały konkurs stoi LGBT i ta atmosfera tego konkursu podczas organizacji jest wytwarzana właśnie przez LGBT. Jakby zrobić ankietę wśród osób, które deklarują się jako fani konkursu, to przypuszczam, że to osoby heteroseksualne byłby w mniejszości. Oczywiście większość osób, które oglądają konkurs to osoby heteroseksualne, bo taka jest większość społeczeństwa, ale dla nich to raczej rozrywka raz w roku. Generalizuje oczywiście, ale tak to mniej więcej wygląda.

btw. Norwegia na 3 miejscu iTunes w UK. Co to się dzieje. Koniec świata nadchodzi xD
 

blue00eyes

Well-known member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,624
Location
Polska
Ja tego nie neguję, ale nie lubię tez przesady a tu tak było. Strach pomyslec co będzie za rok w Amsterdamie :eek: tęczowe logo z marihuaną xD

Strasznie mnie irytowal ten chłopak co podawal nasze głosy. Chyba tylko w TVP myśla że jESC cos znaczy xD
 

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,028
O matko, ten typ jest masakryczny, a ta jego "pozycja startowa" i 10 sekund w nieruchomym półuśmiechu żeby "dobrze" wyglądać w pierwszym ujęciu? Słodki Panie.
Ciekawe czy to on poprowadzi JESC, lol.
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Fakt, Mateusz jest taki sztuczny trochę, ale na speedzie. Też mnie drażni.
Jeszcze 4 lata temu bym powiedział, że JESC poprowadzi Torbicka (jak wszystko) ale teraz bym stawiał na Kamela i Kurdej-Szatan pewnie. Tak sobie myślę, że Joanna Krupa by się nadawała, ona ma tą lekkość przed kamerą, w stylu JuEsEj
 

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,028
Krupa byłaby naprawdę dobra :D

Btw, czy jestem jedyną osobą na świecie, której podobał się występ Madonny? xD
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Ogólnie, to rzeczywiście mógłby ktoś pójść po rozum do głowy i jako gwiazdę Celine zaprosić.
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,851
Location
Athens, Greece
Krupa byłaby naprawdę dobra :D

Btw, czy jestem jedyną osobą na świecie, której podobał się występ Madonny? xD

Najlepszy byłby Szymon Majewski, ot co! :cool:
 

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,028
I przynajmniej będą jakieś emocje, w 2020 roku w ogóle bierzemy udział? 8)

Btw, do jakiegoś czasu podchodziłem z dużą życzliwością do naszej koleżanki z 2016, ale mam wrażenie, że z każdym kolejnym występem śpiewanie idzie jej coraz gorzej, po tym jak znalazłem występ Netty na festiwalu RMF FM i Polsatu (śpiewała Toy, dziwne, bo żadne radio u nas tego nie grało :p), w proponowanych wyskoczyła mi Margaret i uszy więdną.
https://www.youtube.com/watch?v=vBCn0ZA5XKo

Jak Wam podoba się piosenka Grommego i Edyty Górniak? Dla mnie nawet spoko. Ponoć nagrali 3 kawałki. :>
Co prawda moim zdaniem najsłabszym ogniwem tej piosenki jest tekst, więc nie rozumiem pełnych zachwytów komentarzy, ze ta Ania Dąbrowska to pisze takie dzieła:

Znów bez zrozumienia, światło razi mnie
Obok Twego cienia, kto tam budzi się?
Wszystkim bez znaczenia, byłeś tu lub nie (?!?!? XD)
Bezdusznie dzień dziś wstaje

Ale ogólnie nie jest tak źle, tylko że no Cleo pisze równie fajne wierszyki.
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Jak usłyszałem, że Edyta coś z Gromee kombinuje, to myślałem, ze to będzie jakiś hit w końcu. Okazało się, że to takie Edytowe niestety...
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,851
Location
Athens, Greece
Ta nasza piosenka na JESC w tym roku jest za..... !!! Dlaczego to nie jest na dorosłą Eurowizję? :confused:
 

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,028
Też mnie się piosenka z polski podoba, zaskoczyło mi to trochę biorać pod uwagę, że zwycięzcę wybierano w "Szansie na sukces". Nawet bez nawiedzonego głosowania dzieciaków z Polski dobre miejsce gwarantowane :p A ta Viki przypomina mi Maddie Zigler. Chociaż tak dobrze nie tańczy. :D

Z ciekawostek, byłem na Krecie i w aucie słuchałem często lokalnego radia, Cool Me Down nie było, ale leciała taka piosenka, w której ciągle w refrenie było "o roko-lolo, loko ro", więc udało mi się to znaleźć i okazało się, że spiewa to ta dziewczyna od "Fuego". Znalazłem występ:

https://www.youtube.com/watch?v=1jNNcNO3R8g

No i tylko chciałem napisać, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tej Eleni i czcią jaką jest otoczona w eurofanbazie, no Fuego nawet ok, ale jej występy są z pogranicza tandety, wyuzdania i biedy. Sama też nie wygląda, jakby miała coś więcej do zaoferowania. Taka trochę wczesna Bryta, Mandaryna i trochę Dody. To tyle w moim jesiennym poście na forum :D
 

blue00eyes

Well-known member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,624
Location
Polska
Śmiać mi się chciało jak przeczytałam że Margaret śpiewa byle jak xd "Byle jak" i byle jak xd

Nie wiem czy ta Viki wygra, pewnie drugi raz nam nie dadzą. No i będzie drama, że sami na siebie głosujemy co roku. Meh
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,851
Location
Athens, Greece
Też mnie się piosenka z polski podoba, zaskoczyło mi to trochę biorać pod uwagę, że zwycięzcę wybierano w "Szansie na sukces". Nawet bez nawiedzonego głosowania dzieciaków z Polski dobre miejsce gwarantowane :p A ta Viki przypomina mi Maddie Zigler. Chociaż tak dobrze nie tańczy. :D

Z ciekawostek, byłem na Krecie i w aucie słuchałem często lokalnego radia, Cool Me Down nie było, ale leciała taka piosenka, w której ciągle w refrenie było "o roko-lolo, loko ro", więc udało mi się to znaleźć i okazało się, że spiewa to ta dziewczyna od "Fuego". Znalazłem występ:

https://www.youtube.com/watch?v=1jNNcNO3R8g

No i tylko chciałem napisać, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tej Eleni i czcią jaką jest otoczona w eurofanbazie, no Fuego nawet ok, ale jej występy są z pogranicza tandety, wyuzdania i biedy. Sama też nie wygląda, jakby miała coś więcej do zaoferowania. Taka trochę wczesna Bryta, Mandaryna i trochę Dody. To tyle w moim jesiennym poście na forum :D

Tak, no zdecydowanie Eleni to nie moje klimaty. Ja, jeśli chodzi o Grecję, preferuję zupełnie innych wykonawców (jak choćby Anna Vissi, którą zresztą mam w avatarze), choć lubię też porządny elektro pop. [MENTION=13224]blue00eyes[/MENTION]: Co do Margaret, to mi się chce śmiać jak widzę Margaret w jury The Voice, gdzie 99% aspirujących piosenkarzy jest bardziej utalentowanych od niej. Czego ona może nauczyć tych ludzi?
 

blue00eyes

Well-known member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,624
Location
Polska
Czego ona może nauczyć tych ludzi?
Na pewno nie wokalu ani prezencji scenicznej xd jedyne co ma to repertuar i dobrany wizerunek. Swoją drogą Sadowska lepsza nie była...

A ja lubię Fuego :) i Eleni świetnie do niego pasuje.
 

blue00eyes

Well-known member
Joined
February 21, 2014
Posts
2,624
Location
Polska
O nie, okropna próba, niezła piosenka zarżnięta żywcem na scenie, te lodowce, język migowy, strój Wiktorii...
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Przestraszyli się, że wygrają, dlatego nie może pójść za dobrze :p

W ogóle jak zobaczyłem Kurskiego na ceremonii otwarcia, to padłem xrofl3
Założę się, że będzie na każdej pocztówce xD
 
Top Bottom