Contact us

Tema në gjuhën shqipe!

Kristi

Active member
Joined
April 14, 2010
Posts
2,417
Location
Gent (B)
Nuk e di se sa veta mund të flasin rrjedhshëm shqipen këtu gjithsesi të tjerët janë të mirëpritur të përdorin Google Translate :mrgreen:
 
Last edited:

seb89

Active member
Joined
October 16, 2010
Posts
4,696
Location
Antwerp/BXL
Hi!

Unë e kam përdorur google translate. Është e kuptueshme :)?
 

94ayd

Well-known member
Joined
October 1, 2009
Posts
17,950
Location
Bulgaria / Bulgarie / България
Përshëndetje! :D T'ju argëtojnë?
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Shqipja e ketyre shqipeve qenka si mos o zot! Si ju duket kenga e ketij viti? Mua me pelqen, ose me mire te themi kjo ishte ajo qe me pelqeu me shume ne Festivalin e Kenges, por them qe eshte e veshtire per t'u kapur nga joshqiptaret. Pershendetje forumi!
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Si thoni, do t'a kalojme gjysemfinalen?(megjithese po e shoh qe s'paska shume shqiptare rrotull, e po flas paksa me veten)
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Pershendetje shqiptare nga do te jeni! Sic e pame, kenga jone nuk u kualifikua...Them qe kenga duhet te kishte ngelur me orkestrimin e Festivalit dhe te ishte kenduar ne shqip...Skena qe e mrekullueshme fare...Aurela m'u duk dobet nga vokali...
 

Kristi

Active member
Joined
April 14, 2010
Posts
2,417
Location
Gent (B)
Thone qe vitin qe vjen do te ndryshohet broadcaster-i yne :mrgreen: Shpresoj te jete Top-Channel i riu :)
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Kam pak frike se kushdo qe t'a marre do te jete e njejta histori - intrige, ambicje.....ndoshta me mire te permiresojme kete Festival te Kenges qe kemi.....s'di c'te them, ndoshta duhet te ndryshojne formulen e zgjedhjes se kenges per Eurovizion, te zgjedhin mes fitueses se Top Fest, Kenges Magjike dhe Festivalit te Kenges ne RTSH....
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Sonte eshte nata finale e Top Fest, nuk e kam ndjekur kete vit, por kam degjuar vetem kengen 'Tallava' te Florit, e ai ka kenge me te mira se kjo....Te shohim se kush e fiton dhe a na duket e pershtatshme per Eurovizion....
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Shume e bukur kenga e Elvanes, dyshoj vecse qe do te kishte fituar po te kishte fituar po te kishte qene ne Festivalin e Kenges.....
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Jo shume, per momentin jam vetem une por shfaqet edhe dikush tjeter here pas here.Jane edhe rreth dy te tjere qe i di, por ata nuk shfaqen shpesh......Edhe une nuk kam shume kohe keto dite.....Pershendetje per ju EscAlbania2012....Nga jeni, nga Kosova?
 

une

Active member
Joined
January 17, 2011
Posts
1,479
Nga Shqiperia, por per momentin jam ne Angli.....Te pershendes edhe nje here!......
 

AlbaniainESC

Guest
gjithashtu ... eshte e vertete qe vitin e ardheshem do te ndryshohet vendi ku do te zgjedhet kenga per te perfaqesuar shqiperin ne eurovision ?
 
Top Bottom