Contact us

Napierdalamy po polsku

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,027
Czuję, że jej nie wyślą.

A ja mam taką nadzieję.
Zeszłoroczny numer był taki na ewentualne prześlizgnięcie się do finału, od tego czasu nie nagrała niczego co by się nadawało, wszystkie jest takie ciężkie i smutne, aićpan.

Chciałbym, żeby dyktator Kurski wybrał Roksanę Węgiel i przynajmniej tyle byłoby dobrego z tego jego jednowładztwa - po latach przeciętności (chociaż serce po Tulii mam nadal niezaleczone :p) przynajmniej byłby szum medialny i duże zainteresowanie, nie tylko w Polsce. Ale skoro jedzie zawsze ktoś z Universal Music, a gdzieś czytałem że ona zerwała kontrakt, to chyba szanse marne.

Niestety nie zapowiada się na to, żebyśmy mieli hita na miarę top10, a nawet jak będzie coś w miarę spoko to kolejna zagrożenie na horyzoncie - reżyser występu z TVP i staging, więc ja w ogóle nie robię sobie nadziei, że Polska wróci do dobrej passy wystepów w wiekim finale. XD

No, ale gdzieś tam podświadomie trzymam kciuki za dobry numer, niezależnie od tego kto to zaśpiewa. Ten chłopak, co wygrał najnowszą edycję The Voice wydaje się ciekawy, ale on chyba nie chciał jechać?
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Wychodzi na to, że w grze są Alicja i Ochman (nawet w duecie). Ja byłbym bardziej za Ochmanem. "Światłocienie" to bardzo dobra kompozycja i jest w stanie się wyróżnić. Jak już chcą Alicję tak cisnąć, to niech ją do chórków dają, albo w ostateczności w duecie z Ochmanem :p

Ciekawie się to zapowiada, bo podobno Alicja zrobiła "pierdolę, lecę na Zanzibar" xD
 

Genesis

Well-known member
Joined
March 5, 2015
Posts
2,180
Location
London
Roksana raczej nie miala by szans jechac dlatego, ze przeciez miala wystepowac w programie "Dance, Dance, Dance", ktory zostal anulowany przez koronawirusa (co nie zmienia faktu, ze jezeli miala by ostac wybrana i jechac, to nie brala by udzialu w takim programie). Alicja prawdopodobnie tez nie, bo w wywiadach podkresla, ze nic nie wie i czeka na info (no chyba, ze to tylko gra ;) ) Rafal natomiast wspominal, ze cos tam byly sugestie w jego strone, wiec bardzo mozliwe, ze to on pojedzie. Jezeli juz faktycznie ma to byc on, to niech chociaz ma przyzwoita piosenke...
 

Genesis

Well-known member
Joined
March 5, 2015
Posts
2,180
Location
London
Ja chetnie bym zobaczyl Mery Spolsky, ktora moim zdaniem jest o wiele ciekawsza niz sanah, natomiast nie ma szans by TVP w obecnej formie nawet rozwazylo jej kandydature :ROFLMAO:
 

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,027
Ja przyznaję, że trochę nie rozróżniam czterech pierwszych singli sanah, w których narzeka, jak jej ciężko przez chłopaka i dla mnie to jedna i ta sama piosenka. Ale jak już się pozbierała i trochę weselej się zrobiło to "Invisible Dress" oraz "Ale jazz" mnie się spodobało. :D
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Jak słyszę te porównania do Dua Lipy i The Weeknd, to mi się śmiać chce....
Już nawet nie chodzi o samego Rafała, TVP miało taki kaprys, trudno. Żeby mu chociaż dobrą piosenkę kupili. Założę się, że to jest jakiś odrzut z Melodifestivalen i to z 2015 roku...

Za jakieś 62 odtworzenia zacznie mi się podobać, ale niestety nie o to chodzi. Piosenka musi chwycić od razu.
 

lilka

Well-known member
Joined
February 20, 2011
Posts
3,845
Location
Athens, Greece
Przecież to jest totalna żenada, co tu w ogóle komentować...
 

burrito

Well-known member
Joined
April 7, 2017
Posts
667
Location
behind you
Coś czuję że w 2022 już nas na Eurowizji nie będzie. Rafał nawet nie zahaczy o finał, tvp uzna to za Atak Na Polskęi z oburzeniem ogłosi że w takim razie są ponad tym czy coś w tym stylu. Ewentualnie zacznie się narracja o wyższości JESC nad ESC i że cały focus idzie teraz na to.
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Nieeee, zmieniła się ekipa od ESC, więc na pewno nie będzie rezygnacji. Teraz inna delegacja jest na ESC i inna na JESC. Myślę, że nawet możemy z nadziejami patrzeć na przyszły rok, bo ESC mają się zająć wcześniej. W tym roku to wszystko było na ostatnią chwilę.
 

simonPL

Well-known member
Joined
April 28, 2014
Posts
1,027
Dla mnie ten wybór, jak i sam reprezentant jest po prostu nie do obrony. Chciałem nawet olać temat i nie komentować negatywnie, ale trafiłem na parę wywiadów z Brzozowiskim, a jego ego można umieścić gdzieś pomiędzy ego Zbigniewa Bońka i Lecha Wałęsy. "Światowy poziom, najwyższa jakość, jestem cudownym showmanem, zaśpiewam wszystko, radia zabijają się o ten utwór", no jprdole. Nie tylko nie jestem w stanie mu kibicować, ale chciałbym, żeby trochę go przytemperowały wyniki. Naprawdę, liczę na spektakularnego flopa, jednocześnie z nadzieją, że nie wycofamy się z konkursu (chociaż kąśliwe materiały w Wiadomościach na pewno będą). Śmieszy mnie, jak TVP1 go broniło, mówiąc że za granicą utwór został dobrze przyjęty. Po ankiecie na tym forum widać, że sorry - nie. W tej aplikacji, gdzie ludzie dają punkty, jesteśmy na szarym końcu. I zasłużenie.

Ten koleś jest po prostu obciachowy i nie ma absolutnie poczucia żenady. Nie jestem w stanie ani trochę go polubić.

Dodatkowo, nie uważam, żeby Agustin Egurola zdziałał tu cuda, bo tak jak wspomniałem w wątku Poland 2021, dla mnie cała jego choregorafia opiera się na poskokach i chaosie, wszystko jest przypadkowe i zupełnie nie nadaje się do telewizji, bo wygląda jak "Sylwester z Dwójką" i tańce przy Zenku - zero ładu i składu.

Poza tym wrzuciłem w tamtym wątku nowy występ na żywo z Jaka to melodia, gdzie Brzozowski śpiewa z Alizee i uważam że niestety możemy spodziewać się czegoś takiego :D Jakieś osoby coś tam machają lampkami, Brzozowski mruczy zaskakująco fatalnie, siedem punktów w sumie od widzów i jury, bo czeszka znowu dała odwrotnie swoją punktację i thank you very much, Poland! Przecież nawet nie ma co liczyć na głosy Polaków zza granicy.

Może to wszystko odszczekam, ale zapowiada się nadzwyczaj źle. Co ciekawe, chodzą ploty, że na ten jego klip TVP wyłożyło ponad 200 tys zł! Fajnie, ze zaczęli inwestować, szkoda że wygląda na to, że ktoś przytulił sporo kasy, a zrobił materiał za pięć dych.

Czytuję sobie ten dziennik-eurowizyjny i chociaż jako zbiór informacji to jest całkiem przydatne, to nie lubię trochę tej bezpłciowości autora, który pisze, że na Brzozowskiego wylał się "hejt". Poza milionem zabawnych memów i słuszną krytyką, prawdę mówiąc nie widzę czystej nienawiści, wszyscy raczej kręcą sobie z tego bekę. Oczywiście na miejscu RB by mi się pewnie zrobiło przykro czy głupio, ale sam się pchał, ale nic mu to chyba nie robi, bo najgorsze, że on sądzi, że jest najlepszy, więc pewnie to po nim spływa.

Siedzę na tym forum już dobre parę lat i znowu muszę czekać kolejny rok na to, czy Polska w końcu wyśle coś co powalczy o czołowe pozycje. Matko Bosko. :D

Jedyny plus widzę taki, że w maju może być spory szum i duża oglądalność tego półfinału z nami, bo każdy będzie chciał zobaczyć, jak radzi sobie "cudowne dziecko TVP" w tym utworze, który od marca kocha cała Europa.
 
Last edited:

burrito

Well-known member
Joined
April 7, 2017
Posts
667
Location
behind you
oby faktycznie tak było że nie będzie rezygnacji, bo jestem autentycznie przerażona tym potencjalnym fikołem który mogą odwalić kiedy Rafał nie przejdzie, tym bardziej że byłby to już znowu x raz z rzędu, ale dopóki nie wrócą krajowe eliminacje/szansa na sukces to leżymy. leżeliśmy w 2019, leżymy w 2021. a na przywracanie ich chyba się tvp nie śpieszy, mam nadzieję że się pomylę.

a ten występ a'la sylwester z dwójką to będziemy mieli tam na stówę, dziwne tylko że oni serio nie patrzą na innych i nie widzą jakie to jest przaśne, przecież to się nawet nam nie podoba, a co dopiero w Europie :lol: a nie, chwila, przecież to tylko u nas taki absurdalny hejt, nie brak opinii że cała europa kocha the ride, a tak w ogóle to sonda uliczna wykazuje że Rafał śpiewa bardzo ładnie i the ride jest super piosenka i przestańcie w końcu hejtować wszystko co polskie, komu zależy na złym wyniku Polski w konkursie eurowizji hmm?
 

polunited

Member
Joined
February 8, 2015
Posts
451
Location
Warsaw
Dodatkowo, nie uważam, żeby Agustin Egurola zdziałał tu cuda, bo tak jak wspomniałem w wątku Poland 2021, dla mnie cała jego choregorafia opiera się na poskokach i chaosie, wszystko jest przypadkowe i zupełnie nie nadaje się do telewizji, bo wygląda jak "Sylwester z Dwójką" i tańce przy Zenku - zero ładu i składu.
Dokładnie mam takie same zdanie! Agustin może robić choreo do disco polo, tam się tak tańczy. Brutalne, ale taka prawda. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Sacha Jean-Baptiste pewnie się ubawi.
 
Top Bottom